TEKNİK BİLGİLER

TEKNİK BİLGİLER

empty

Sıcak Yolluklu Kalıplama Sistemi: Söz konusu ısıtma kaynağı tüm çevrim periyodu; süresince makinenin nozuldan (memesinden) kalıp boşluğu girişine kadar tüm dağıtıcı, kanallar boyunca plastiğin işlem sıcaklığında erimiş olarak muhafaza edildiği sisteme denmektedir. Kısaca ifade edersek yolluk (sprue) ve dağıtıcı (runner) kısmının sıcak tutulmasıdır. Işte bu nedenle bu sisteme Hot-One (Sıcak); veya Yolluksuz (Runnerless); ya da Sıcak Yolluklu Kalıplama Sistemi denir.

Neden Sıcak Yolluk? 
Sıcak yolluğun yararı düşük fiata daha iyi kalitede plastik parçalar üretme imkânıdır. Sıcak yolluklu kalıp Sprue veya Yollukları ortadan kaldırır. Sprue veya Yolluklar için hiçbir çapak alma veya temizleme operasyonuna gerek kalmaz. Böylelikle plastik parçaların işlenmesi çok daha hızlı ve otomatik olarak gerçekleşebilir.

Sprue veya Yolluk soğuması olmadığından dolayı operasyon süresi, baskı zamanı kısalacak dolayısıyla üretimde artış sağlanacaktır. Kalıba giriş imkânları çok çeşitli olduğundan dolayı parçalara çok değişik konumlarda, yolluklama yapılabilir. Bu plastik ürünün kalitesini olumlu yönde etkiler.

Akış Boyu: Duvar Kalınlığı oranının uygunluğundan ötürü parça üzerinde daha az stres oluşmaktadır. Daha düşük enjeksiyon basıncı makine kapama kuvvetini düşürdüğü gibi Sinck izlerini de azaltır. Sıcak yolluklu kalıplama sistemleri üretimi artırır malzeme tüketimini azalttığı gibi kazancı da arttırır.

Hot -One (Sıcak) Sisteminin Avantajları
Alışılagelmiş ve teknik plastikler için uygundur.
Kolay renk değişimi
Düşük basınç düşümü
Küçük hacimli sistemdir

TASARIM

Gelişen çağ ve teknolojik ekipman olarak tasarımın yeri tamamen kalıbın gerçekleşme sürecinin ana başlangıcıdır. Bu anlamda firmamız tasarım bölümünün gerekli teknolojik yazılımlar konusunda 15 yıllık tecrübesi ve bu alandaki akademik kariyeri ile üretim kalitesini ve hızını, minimum zamanda müşterilerimize sunabilecek tasarımı gerçekleştirme yetisi müşteri taleplerinin oldukça üzerindedir.

AMBALAJLAMA VE SATIŞ SONRASI HİZMET

Üretim testlerinden başarı ile geçen kalıplarımız özenle ahşap sandıklarla deniz aşırı ülkelere ulaşacak şekilde ambalajlanmaktadır.

Firmamızın mühendis kadrosu; kalıpları- mız müşterilerimize ulaştıktan sonra alıcı fabrikasında kalıplarımızı çalıştırmakla görevlidir. Kalıplarımızın teslimatı çalıştı- rılacağı enjeksiyon makinesinde ayarları makine hafızasına kaydetmek suretiyle alıcı firmadaki uzman kadrolara, kalıp kullanımı ile ilgili bütün eğitimler verilerek yapılmaktadır.